dr Helena Kistelska-Sikora

Ukończyłam 5-letnie studia z psychologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, w ramach których skończyłam również filozofię oraz filologię angielską. Jestem absolwentką 4-letniego kursu psychoterapii pod kierownictwem prof. Jerzego Aleksandrowicza, organizowanego przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W 2020 roku ukończyłam roczny kurs Terapii Par organizowany przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii im. Prof. Marii Orwid. Pracuję w podejściu psychodynamicznym oraz systemowym.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie: pracując w Poradni Psychologicznej oraz odbywając staż w V Ogólnym Oddziale Psychiatrycznym. Pracowałam również w Poradni Zdrowia Psychicznego w Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie oraz jako psycholog szkolny, dzięki czemu mam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku.

Od lat pracuję w ramach NFZ oraz prowadzę prywatną praktykę, zajmując się psychoterapią indywidualną, terapią grupową oraz terapią par.